Otomobil

BMW’nin yeni elektrikli modelleri birçok insanın hayallerini süsleyecek

Elektrikli otomobil sektöründe her geçen gün biraz daha başarılı adımlar atan BMW, bu yıl portföyüne birçok yeni araç ekleyeceğini duyurdu.

BMW’nin yeni elektrikli modelleri birçok insanın hayallerini süsleyecek

BMW, sürdürülebilir mobilite konusundaki bağlılığını daha da pekiştirecek biçimde 2023 yazında bir dizi yeni elektrikli modeli tanıtmayı planladığını açıkladı. Bu yeni modeller arasında i4 xDrive40, yedinci nesil 7 Serisi'nin iki elektrikli sürümü ve yeni BMW İşletim Sistemi 8.5 bulunuyor.

Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olan ve yeni üyemiz i4 xDrive40, çift elektrik motoru tarafından güçlendirildi. Aracın toplamda 396 beygir gücü ve 443 lb-ft tork üretme yeteneği bulunuyor. Bu güçlü elektrikli sedan, sadece 4.9 saniye içinde 0-60 mil hızına ulaşabiliyor. 80.7 kWh'lik lityum-iyon bataryası sayesinde araç, ön testlere göre tahmini 307 mil (isteğe bağlı 19 inç tekerleklerle 282 mil) menzil sunuyor. Bu model, 2023 yılının üçüncü çeyreğinde ABD pazarında 61.600 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkacak.

BMW’nin yeni elektrikli modelleri birçok insanın hayallerini süsleyecek

Yeni 7 Serisi'nin iki yeni modeli de elektrikli güncellemeler alacak. 750e xDrive adındaki plug-in hibrit model, bir TwinPower Turbo 3.0 litrelik 6 silindirli motoru bir elektrik motoruyla birleştiriyor. Bu güçlü kombinasyon, maksimum 483 beygir gücü üretebiliyor ve tahmini elektrikli menzili 35 milin üzerinde. Bu etkileyici sedan modeli 107.000 dolardan başlayan fiyatlarla 2023 sonbaharında satışa sunulacak.

Ayrıca, tek motorlu ve arka tekerlekten çekişli i7 eDrive50 modeli, 449 beygir gücü ile 7 Serisi'ne katılacak. i7 eDrive50 hakkında daha fazla detay, modelin piyasaya çıkışına yakın bir zaman diliminde paylaşılacak. 740i modeli ise, xDrive akıllı dört tekerlekten çekiş sistemiyle güncellenecek, bu da ivmelenmeyi artıracak ve çeşitli hava koşullarında daha güvenli bir sürüş deneyimi sağlayacak.

Bu yeni modellerin yanında, BMW ayrıca BMW İşletim Sistemi 8.5'i tanıtacak. Bu sistem, iDrive işletim sisteminin önemli bir evrimini temsil ediyor. Kullanıcı dostu bir deneyim sunmak üzere yeniden tasarlanmış ana ekranıyla yeni sistem, sürücülerin işlevlere ve bilgilere kolayca erişmesini sağlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.