Otomobil

Bomba iddia: Sevilen Volkswagen modeli Türkiye'de üretilecek!

Ortaya çıkan iddialara göre Volkswagen'ın sevilen ticari aracı ülkemizde üretilebilir! İşte detaylar!

Bomba iddia: Sevilen Volkswagen modeli Türkiye'de üretilecek!

Otomobil dünyasının önde gelen üreticilerinden birisi olan Volkswagen, uzun zamandır Türkiye'ye yatırım yapıp yapmayacağı konusuyla gündemi meşgul etmişti. Manisa'ya fabrika kuracağı iddia edilen Almanya merkezli şirket, sonraki süreçlerde çeşitli nedenlerden dolayı bundan vazgeçmişti.

Şimdi ise markanın oldukça sevilen bir aracının ülkemizde üretileceğine yönelik çeşitli iddialar söz konusu. Üstelik bu sefer iddiaların gerçeğe dönüşmesi adına oldukça güçlü nedenler var. Tabii daha önceki yatırım serüvenlerini düşündüğümüz zaman yine de temkinli olmamız gerektiğini ifade edelim.

Bomba iddia: Sevilen Volkswagen modeli Türkiye'de üretilecek! - Resim : 1

Bomba iddia: Sevilen Volkswagen modeli Türkiye'de üretilecek!

Bilindiği üzere Ford ve Volkswagen, bir iş birliğine gidiyor. Anlaşma kapsamında 2020 yılında Volkswagen Transporter T7 modeli Ford tarafından üretilecek. Şirkete yakın kaynaklardan gelen detaylara göre ise bahsi geçen araç, markanın Kocaeli'de bulunan fabrikasında üretilecek. Her ne kadar bu konu hakkında Ford tarafından yapılmış resmi bir açıklama bulunmasa da, ortaya çıkan etkenler Volkswagen Transporter T7  modelinin ülkemizde üretilme ihtimalini oldukça güçlü kılıyor. 

Geçtiğimiz haftalarda bir açıklama yapan Ford Otosan ise Kocaeli fabrikasına yapacakları yatırım sayesinde üretim kapasitesini 2026 yılına kadar 440.000'den 650.000'e çıkartacaklarını belirtmişti. Ayrıca şirket bu yatırımın ana nedeninin yeni nesil ticari araçlar olduğunu ifade etmişti. Dolayısıyla bu açıklama ve yapılan hamle de yukarıdaki tezin doğru olabileceğini bizlere söylüyor. Bakalım gerçekten de Volkswagen Transporter ülkemizde üretilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
💎G@kko💎
Ülkemiz adına gurur verici yatırım almak, asıl gurur benim için togg banttan yollara inince oluccu
Cevapla
Hkn
Togg 600 papelden aşağısına satılmaz bir çoğumuzun rüyasında bile göremeyeceği araba ölecem gururdan
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.