Otomobil

Bomba iddia: Volkswagen Türkiye'ye yeni yatırım yapabilir!

Almanya merkezli otomobil devi Volkswagen'in ülkemizde yeni yatırım yapmaya hazırlandığı iddia edildi. İşte detaylar!

Bomba iddia: Volkswagen Türkiye'ye yeni yatırım yapabilir!

Dünyanın en önemli otomobil üreticilerinden biri olan Volkswagen, bilindiği üzere bir süre öncesinde ülkemizde fabrika kuracağı haberleri ile gündeme gelmişti. Yaşanan çeşitli siyasi gerilimlerin ardından bu noktada geri adım atan karar vericiler, son adıma ramak kala fabrikayı kurmaktan vazgeçmişti. Almanya merkezli otomobil üreticisi hakkında ortaya atılan yeni iddialar ise heyecan yarattı. Buna göre Volkswagen, Türkiye'ye yatırım yapmayı bir kez daha düşünebilir. 

Bomba iddia: Volkswagen Türkiye'ye yeni yatırım yapabilir!

Bilindiği üzere Volkswagen daha öncesinde de ülkemize yapacağı yatırım ile haberlerimize konu olmuştu. Ancak fabrika yapımı için kesin karar alınmasına  ramak kala çeşitli sebeplerden yatırımın iptal edildiği açıklandı. Bu pek çok çevrede üzüntüye sebep olurken, şimdi yeni bir gelişme ortaya çıkmış durumda.

Ortaya atılan iddialara göre Volkswagen çatısı altında üretim yapmaya devam eden kamyon üreticisi MAN, Almanya ve Avusturya'daki fabrikalarını kapatma kararı aldı. Buna göre hali hazırda Münih ve Steyr illerindeki fabrikalar, farklı bölgelere taşınabilir.

Volkswagen'in yeni fabrikaları taşıyacağı bir merkez araması sonucunda ise iki ülke ön plana çıkıyor. Buna göre Polonya ya da Türkiye arasında bir seçim yapılması bekleniyor. İki ülkeden birine fabrikaların taşınmasına neredeyse kesin gözü ile bakıldığını söyleyebiliriz. Özellikle de pandemi döneminde ülkemize yatırım çekmek bir hayli önemli. Bakalım şirketin kararı ne yönde olacak? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Centrion34
İstemezük. Dansöz gibi kıvırdılar 3yıldır ortada temel bile yok.
Cevapla
Hüseyin Polat
Ankara Esenboğa'da zaten MAN'ın otobüs ve kamyon fabrikası vat.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.