Fransa merkezli otomotiv devi Citroen, 2022 yılının fiyat listesini yayınladı. Ortaya çıkan listeye göre bazı otomobiller indirim alırken bazıları ise zamlandı. İşte zamlanan modellerin başında da Citroen C4 geliyor. Yeni kasası ile beraber SUV kimliğine bürünen araç, oldukça sevilmişti. Ancak görünüşe bakılırsa onu satın almak isteyen tüketiciler artık iki kere düşünmek zorunda kalacak. Zira otomobilin fiyatı son yapılan zam sonrasında adeta zirveyi gördü.


Böyle zam görülmedi: Citroen C4 fiyatları uçtu


Citroen C4 baz donanım seviyesinde kullanıcılara 1.2 litrelik benzinli bir motor sunuyor. 100 beygir gücünde olan bu motora ise 6 ileri manuel bir şanzıman eşlik ediyor. Markanın Feel olarak adlandırdığı bu donanım için istediği para ise tam 464.500 TL seviyesinde.

. Yani yarım milyona yakın para verip hala manuel vites araba sunuluyor olması trajikomik. Bu durumun tüketicilerin kararında belirleyici olacağı oldukça açık.

Zira Citroen C4’ün piyasada çok ciddi rakipleri bulunuyor. Dolayısıyla şirketin fiyat indirmek yerine arttırma yoluna gitmesi hayli enteresan bir durum.

Citroen C4 tasarımsal anlamda oldukça şık duran bir otomobil. Ayrıca yerden yüksek yapısı onu SUV sevenlere de yakınlaştırıyor. Ancak 464.500 TL’ye manuel olarak sunulması onun en önemli dezavantajı. Bu noktada yorum ve tercih sizlerin yani tüketicilerin.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.