Bu arabaları kadınlar tercih ediyor! - Page 1

Erkekler ve kadınlar, hangi arabayı seçeceklerine karar verirken genellikle farklı şeyler ararlar. Araştırmalar, güvenlik, yakıt ekonomisi ve güvenilirliğin kadınlar için temel nitelikler olduğunu, erkeklerin ise genellikle stil, teknoloji ve imajla daha fazla ilgilendiğini gösteriyor.


Peki kadınlar daha çok hangi arabaları beğeniyor?


Amerikan araştırması, kadınların genellikle küçük SUV'lara ve kompakt hatchback'lere yöneldiğini gösteriyor. Kadınlar sadece küçük araba mı seviyor? Tabii ki hayır.


Bu haberimizde kadın kullanıcılar için daha çok tercih edilen araba modellerini derledik. İşte kadınların daha çok tercih ettiği arabalar!


1. Fiat 500


Fiat 500 satışlarının yaklaşık %60'ını kadınların oluşturduğunu biliyor muydunuz?  Fiat 500 kadın alıcılar arasında inanılmaz derecede popüler olmaya devam ediyor. Büyüleyici tasarımından retro esintili kabine kadar 500, satın alabileceğiniz en karakterli küçük otomobillerden biri.

Bu arabaları kadınlar tercih ediyor! - Page 2

2. Opel Adam


2020'de araba sigortası teklifleri üzerine yapılan bir araştırma, Opel Adam'ı Birleşik Krallık'taki en çok tercih edilen kadın arabası olarak seçti. İsminin “Adam” olması ironisi ise dikkatlerden kaçmıyor tabi.


Genç sürücüleri hedefleyen Opel Adam’ın renkleri James Blonde, Purple Fiction ve Saturday White Fever gibi seçeneklerden oluşuyor. Çok tatlı değil mi?

Bu arabaları kadınlar tercih ediyor! - Page 3

3. Volkswagen Beetle


Beetle, hem Retro tasarımı hem de Volkswagen sağlamlığı ile bu alanda ün yapmış minik bir araçtır. Özellikle kırmızı rengi ile kadınların en çok ettiği arabaların başında geliyor.


Beetle için en önemli detay koltuklar. Kadınlar erkeklerden ortalama olarak yaklaşık altı inç daha kısa olduğu için kullanışlı olan iyi bir ayar aralığı seçeneği mecvut.

Bu arabaları kadınlar tercih ediyor! - Page 4

4. Mini Cabrio


Mini'nin kadınlar için en popüler otomobillerden biri Cabrio. Harika bir stil, yüksek kaliteli kabin, sürüşü eğlenceli kullanım ve bir dizi kişiselleştirme seçeneği ile Cabrio kadınları mest ediyor. Özellikle kumaş tavan detayı hem spor hem de şık bir hava katıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.