Bu arabaları siz biliyor musunuz? - Page 1

2)Ascari

Ascari güçlü araba markaları arasında son çıkanlardan. İtalyan Alberto Ascari üst üste iki kere Formula 1 de birincilik alan ilk isim. Alberto Ascari içinde A10 ve KZ1 modelleri olan beş araba ürettikten sonra İngiliz şirket Ascari adını kullanmaya başladı. Değiştirilmiş BMW M5 V8 motoruyla ve 320 km’ye kadar ulaşabilen hızıyla, özel süper güçlü arabalar arasında iyi bir yere sahip. McLarenSLR’den daha hafif, mükemmel bir görünümü var ve gövdesi karbon lifinden yapılmış.

Bu arabaları siz biliyor musunuz? - Page 2

3)Breckland
Eğer siz de SaturnSky’ın iyi görünen bir araba olduğunu düşünüyorsanız ama onu Saturn olduğu için alamıyorsanız, fazla düşünmeyin. İngilizler yeni bir alternatifle karşımıza çıkıyorlar. Saturn’ün altyapısına ve GM 6.oL V-8’e bağlı kalarak eski sıkıcı Saturn’ün yerine daha iyisini getirdiler. Yeni Saturn 0’dan 97 kilometreye beş saniyeden az bir sürede ulaşabiliyor ve içi isteğe göre uyarlanabiliyor. Buradaki tek sorun Saturn’ün size 227.370 liradan daha pahalıya mal olacak olması.

Bu arabaları siz biliyor musunuz? - Page 3

4)Caparo
İngilizlerin ürettiği Caparo T1 çok özel bir araç. Ağırlığı sadece 2205 kilogram olan bu araç aynı zamanda McLaren F1’i tasarlayan kişi tarafından tasarlandı. 3.6 orta mortlu V8 480 beygir gücünü sahip ve bu araba güç ve ağırlık arasındaki oranın en yüksek olduğu araba. İstatistikler ise inanılmaz. Bu araba 0 kilometreden 97 kilometreye 2.5 saniyede ulaşabiliyor. Zonda’nın akıl almaz gövdesi görünüş olarak Toyota Camry’e benziyor. Yüksek hız için bastırma kuvveti ise sadece 2.5g. Bu araba hakkındaki her şey size bu arabanın ne kadar tehlikeli olduğunu gösteriyor.

Bu arabaları siz biliyor musunuz? - Page 4

5) Caterham
Paranız Caparo T1’e yetmiyor mu? O zaman Caterham R500 tam size göre. Bu aslında monte edilmemiş bir araba ve Lotus 7’e bağlı kalınarak yapılmış. Amerika’da satışı yapılan bu güçlü aracı dilerseniz motorsuz veya vitessiz alabilirsiniz. R500 499 kg ve 0’dan 97 kilometreye 2.88 saniyeden daha kısa bir sürede ulaşabiliyor. Caparo’ya benziyor değil mi?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.