Otomobil

Bu araç diğerlerinden çok farklı! İşte dünyanın ilk...

Dodge, ikonik Amerikan arabalarının en önemli örneklerinden olan Dodge Charger modelinin tamamen elektrikli bir versiyonu Dodge Charger Daytona SRT “Banshee” konseptinin fotoğraflarını paylaştı.

Bu araç diğerlerinden çok farklı! İşte dünyanın ilk...

Tasarım olarak geçmiş modellere göndermede bulunan konsept model, diğer yandan ise modern teknoloji ve çizgileri içerisinde barındırıyor. Charger Daytona’nın ön tarafında, Dodge’un R-Wing adını verdiği, ön ızgaradan kaputa doğru hava akışını sağlayan bir bölüm yer alıyor. Üretici böylelikle aracın daha aerodinamik olduğunu belirtiyor.

Elektrikli araçlara geçiş

Köşeli ön bölümü ile 1968 model Charger‘a göndermede bulunan konsept, sahip olduğu LED şerit ile ise günümüz teknolojisini yakalıyor. Merkezde konumlandırılmış olan Dodge’un 1962’den 1976’ya kadar markanın en güçlü modellerinde kullanılan “Fratzog” logosu ise bundan sonra markanın elektrikli modellerini süsleyecek.

Şık tasarım bizi bekliyor

Aracın yan bölümünde de yine 1968 Dodge Charger izleri görüyoruz. Özellikle aracın omuz çizgisi, ikonik modele bir gönderme niteliğinde. Arka bölüm ise bizlere direkt olarak 1966 Charger‘ı hatırlatıyor. Boydan boya uzanan LED stop lambalarının merkesinde yine Fratzog logosunu görmek mümkün.

Dodge, yeni elektrikli konsept modeli hakkında bazı teknik detayları da paylaştı. Yeni elektrikli model yapılan açıklamaya göre 800V’lik elektrik sistemi ve dört tekerlekten çekiş ile sunulacak. Elektrikli modelde ilk dikkat çeken şey eRupt adı verilen şanzıman oluyor.

Yorumlar
İbrahim demir
Türkiye de be zaman satışa sunulur dogge
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.