Otomobil

Bu araç insanlara yürümeyi unutturacak!

Honda kişisel mobil aracı UNI-CUB β modelini tanıttı.


Basın açıklaması ile mobil araçlara yaptığı yatırım ve ilginin devam ettiğini söyleyen Honda, UNI-CUB β isimli yeni mobil aracını duyurdu. Şirket daha önce ilk kez 2009 yılında U3-X modelini tanıtmıştı. Bu araçlarına 2012 yılında devam eden Honda, atentli denge teknolojisine ve dünyanın ilk her yöne hareket kabiliyetine sahip teker sistemli (Honda Omni Traction Drive System) UNI-CUB kişisel mobil aracını Tokyo Otomobil Fuarında sergilemişti.

1384691404_honda-uni-cub-b.jpg

Tokyo Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan UNI-CUB β, önceki versiyonuna göre daha hafif ve daha küçük. Ayrıca yeni model, önceki modele göre daha alçak bir oturma pozisyonuna sahip. Dev şirket bu mobil aracı sadece ulaşım amacıyla değil, ofis koltukları ve akıllı telefonla yönetim gibi farklı kullanımlarla da ön plana çıkarmayı düşünüyor. Araç lityum ion pil ile çalışıyor ve 3 mile kadar (yaklaşık 5 km) hıza ulaşabiliyor.

1384691419_honda-uni-cub-b-1.jpg

Aşağıda bu aracın nasıl kullanıldığını gösteren videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.