Otomotiv sektöründe Martı Kanat olarak tabir edilen kapı tasarımı gibi yukarı doğru açılan ancak biraz daha farklı bir şekile sahip kapılara Şahin Kanat adını veren Tesla, bu yenilikçi kapı tasarım sayesinde aracın ikinci ve üçüncü sıradaki koltuklarına yolcuların en dar yerlerde bile kolayca ulaşılabilmesini sağlıyor.

Aynı zamanda geniş ön camla birleşen panoramik cam da yine dünyanın en geniş panoramik camı ünvanını kazanıyor.

Müşterilerin 7 veya 6 koltuklu olarak tercih edebileceği Model X, 2+3+2 ve 2+2+2 oturma düzeni olarak iki farklı seçenek sunuyor.

Bu elektrikli aracın bataryası gövdenin altına ve orta bölüme yerleştirilmiş. Bu sayede yandan gelecek darbelere karşı güç ünitesinin korunaklı bir bölümde olması hedeflenmiş.

Model X dört tekerden çekiş sistemine sahip iki farklı versiyona sahip olacak. 90D versiyonunda kullanılan 259 PS gücündeki motorlu versiyon ile araç 0-100 km/s hızlanmasını 4.8 saniyede gerçekleştiriyor ve yaklaşık 414 km. menzile sahip. İkinci seçenekte ise 503 PS güç üreten motor sayesinde aracın 0-100 km/s hızlanması 3.8 saniyede gerçekleşiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.