Otomobil

Bu fiyata bu otomobiller kaçmaz! (ikinci el)

ÖTV zammı ikinci el piyasasını da kötü etkiledi. 60 bin TL altına olan bazı ikinci el araçları sizler için listeledik.

Bu fiyata bu otomobiller kaçmaz! (ikinci el) - Page 1

Bilindiği üzere yaklaşık 3 hafta önce Resmi Gazete’de yayınlanan düzenleme ile ÖTV’de yeni oranlar yürürlüğe girmiş, ardından ise ikinci el araba fiyatları da nasibini alarak yine uçuşa geçmişti!

1600 cc motor hacminin altındaki otomobillerde vergi matrahında alt sınır 70 bin liradan 85 bin liraya yükselirken, 1600 cc üzerindeki araçların ÖTV oranı artırıldı. 1600-2000 cm³ arası silindir hacmi olan ve matrahı 170 bin TL'ye kadar olan araçlarda yüzde 130 ÖTV, 1600-2000 cm³ arası silindir hacmi olan ve matrahı 170 bin TL üzeri olan araçlarda yüzde 150 ÖTV alınıyor.

Yeni gelen ÖTV zammından sonra Türkiye yüzde 277’ye (ÖTV&KDV) varan zam oranı ile dünyada ilk sıraya yerleşti. Yeni fiyatlar vatandaşı adeta isyan ettirdi! Otomotivde gerçekleşen ÖTV zammından sonra, ikinci el araba fiyatları yine fırladı! Vatandaş bu haberle yıkıldı!

Özel Tüketim Vergisi’nin artmasını fırsat bilen ikinci el araç sahipleri de fiyatları yükseltmek istedi. Otomobil almak isteyen vatandaşlar ise yeni fiyatları görünce, deyim yerindeyse tam bir hayal kırıklığı yaşadı!

Sabahın erken saatlerinde ikinci el otomobil pazarlarına giden vatandaşlar fiyatlara isyan ederken, araba almaktan vazgeçtiğini söyleyenler de oldu.

60 bin lira altına alınabilecek çok fazla model sayısı kalmadı. Ancak birkaç model de olsa 60 bin lira altına alınabilecek bazı modelleri sizler için derledik.

Not: Hasar kaydı yüksek olan modeller de mevcuttur.

İşte 60 bin lira altına alınabilecek ikinci el otomobiller;

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.