Otomobil

Bu fiyata Şahin, Doğan, Kartal mı satılır?

Bir dönem Türkiye'deki en popüler otomobil modeli olan Tofaş hala gözden düşmüş değil. Peki şöyle temiz bir Tofaş için ödemeniz gereken ücret ne kadar? İşte sıfır otomobil fiyatına satılan Tofaş modelleri.

Bu fiyata Şahin, Doğan, Kartal mı satılır? - Page 1

Tofaş bir dönem Türkiye'nin en popüler otomobillerinden biriydi. Özellikle Şahin ve Doğan modelleri ülkemizde yok sattı. Fakat kasası bir daha ne makyaj aldı ne de yenilendi. Kısacası rafa kaldırıldı. Gerçi Türkiye'de üretimi durduktan sonra Etiopya'da 5 sene daha tedavülde kaldı. Yani Etiopya halkı Türkiye'de üretimi sonlanan Tofaş otomobillerini 2008 yılına kadar kullanmaya devam ettiler.

Elbette otomobilin ülkemizde üretiminin durmuş olması yollardan kalkacağı anlamına gelmiyor. Hala internet üzerinde en çok satılan araçlar arasında Tofaş otomobiller de yer alıyor. Gerçi bu otomobillerin yaşı artık 25 - 30'a dayanmış durumda. Hatta 40 yaşını aşmış olanlar da mevcut. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.