Otomobil

Bu otomobil 3D yazıcıdan çıktı

3D yazıcıdan çıkan Siegel Genesis otomobil konsepti oldukça ilginç.


Tasarımcı ve yapımcıların son zamanlarda hayallerini meşgul eden 3D yazıcılar, farklı konseptlerinde ortaya çıkmasına neden oluyor. Bunlardan biri de 3D yazıcıdan çıkan otomobiller.

Son zamanlarda 3D yazıcılardan çıkan silah gibi nesnelerin görüntülerinin yanı sıra insanların bile 3D yazıcıdan çıkmış görüntülerine şahit olmuştuk. Şimdi ise 3D yazıcıdan çıkan Siegel Genesis konsepti otomobilin görüntüsü yayınlandı.

1372767862_tumblrmoozijpxbk1rs3kkko11280.jpg

Konsepte göre yazıcı, alıcının istediği özelliklere uygun bir otomobil yazdırıyor. Siegel Genesis konsepti Londra'daki Kraliyet Sanat Koleji’nde Pilkington Tasarım Ödülü aldı.

1372767889_genesis1610x407.jpg

Araç şuanda sadece bir fikir ama oldukça ilginç bir konsept. 3D yazıcı teknolojisi ilerledikçe ilerde bir Audi veya Toyota siparişleri bu yazıcılardan çıkarsa şaşırmayın. Bu durum bir bilim kurgu gibi gelebilir ancak, yakın zamanda zaten 3D yazıcılar ile bir Aston Martin dublör modeli ve Urbee II gibi 3D baskılı elektrikli otomobillerin üretimine geçme planları bulunuyor.

Yorumlar
matrix
muazzam bir bulus 3d yazicilar filimlerde kullanilir kesin bir aracin kopyasi yapilir vs.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.