Mercedes Benz S-Class kendi kendine şerit değiştiren, park eden ve diğer araçlarla arasına güvenli bir mesafe bırakabilen otomatik otomobil serisi geliştiriyor.

Şehir nüfusunun artmasıyla birlikte taşıt trafiği de buralarda büyük bir sorun haliye geliyor. Şehrin kalabalık ve yoğunluğuna karşı geliştirilen Lit Motor C-1, iki tekerlekli, tümüyle elektrikle çalışan küçük bir otomobil. Bir motorsiklet kadar kompakt araç, bir otomobil konforu sunuyor.

Gelecekte böyle bir otomobile bindiğinizi hayal edebiliyor musunuz? General Motors tarafından geliştirilen EN-V konsept otomobiller, geleceğin otomobili olacak. Bu iki kişilik elektrikli otomobilin gücü 7 KW. Akıllı kendi kendine sürüş teknolojisine sahip olan otomobil, küçük olması nedeniyle inanılmaz bir manevra kabiliyetine sahip.

WaterCar Panter, karadan denize inebilen amfibi özelliğe sahip bir otomobil. 3,7 litre V6 benzinli Honda motoruyla çalışan Jeep, hem karada hem de suda gidebiliyor. Dünyanın en hızlı amfibious otomobili olan bu araç karada saatte 130 kilometre hız yaparken suda ise saatte 70 kilometre hızla yol alıyor. Otomobil karadan suya geçerken 15 saniyede hazır konuma geçiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.