Bu Skoda başka Skoda! [Diğer Skoda'ları unutturacak: Vision 7S] - Page 1

Skoda, eskiden yoksullar için Volkswagen olarak biliniyordu, ancak Çek merkezli otomobil üreticisi son birkaç yılda imajını yenilemeyi başardı. İmajının en son kanıtı, yeni tasarım dili, logosu, kurumsal kimliği ve elektriklenme yapısıyla Vision 7S oldu.


Bu yeni Vision 7S konseptine hayran kalmamak elde değil.

Bu Skoda başka Skoda! [Diğer Skoda'ları unutturacak: Vision 7S] - Page 2

Volkswagen, BMW, GM ve diğer rakiplerine karşı 1990'da Skoda'yı satın almıştı. Başlangıçta, Skoda'lar modası geçmiş VW araç platformlarına dayanıyordu, ancak 2010 yılında VW, markaya komple parçalara erişim izni vermeye başladı ve Vision 7S bunun doruk noktası oldu.

Bu Skoda başka Skoda! [Diğer Skoda'ları unutturacak: Vision 7S] - Page 3

İlk olarak Vision 7S, VW ID.4, ID.Buzz ve hatta Audi Q4 e- tron'u desteklemek için kullanılan modüler elektrikli tahrik matrisi (MEB) platformunu kullanıyor. 


Ancak 82 kilowatt-saat pil ile donatılmış ID.4'ün aksine, Skoda konsepti 89 kWh daha büyük bir üniteye sahip. Teorik olarak bu, WLTP test yöntemlerini kullanarak 600 km'lik bir sürüş menzili sunuyor.

Bu Skoda başka Skoda! [Diğer Skoda'ları unutturacak: Vision 7S] - Page 4

EPA'ya göre, VW tam şarjla yalnızca 400 km menzil sunuyor. EPA ve WLTP test yöntemleri arasında büyük farklılıklar olduğunu biliyoruz, ancak yine de Skoda'nın ana şirketini gölgede bırakmasına izin verilmesi gibi görünüyor. (VW şemsiyesi altında nadir görülen bir durum)

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.