Bugatti, VW Grubu'nun Lamborghini ile birlikte süper spor otomobil sınıfındaki temsilcisi. Bugatti Chiron fiyatı, vergilerle beraber Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Arabistan'da 5 milyon dolar yani yaklaşık 20 milyon TL'ye dayanıyor. Eski para birimi ile 20 trilyon TL'den bahsettiğimizi vurgulamakta fayda görüyoruz.

Bugatti Chiron, 100 kilometre/son sürat hıza 2.5 saniye civarında ulaşıyor. Chiron, Bugatti'nin efsanevi modeli Veyron'a göre her açıdan üstün. Chiron krank mili, Veyron'a göre çok daha hafif ve kompakt bir mimariye sahip.

Bugatti Chiron, 16 silindirli 8 litrelik bir motorla donatıldı. Söz konusu motor teoride 1479 beygirlik güce olanak tanıyor.

Bugatti Chiron, diğer süper spor otomobillere kıyasla daha hafif gövdesi ve olağanüstü motor teknolojisi ile saatte 420 kilometre hıza olanak tanıyor. Üstelik bu rakam üretici tarafından elektronik olarak kısıtlanmış. Yani Bugatti bu tür bir kısıtlamaya gitmese 450 kilometre son süratten fazlasını elde edebilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.