BYD işi abarttı, bu menzille bu otomobil yok satar

BYD'nin yeni elektrikli otomobili Denza N7, 700km'ye varan menzil kapasitesiyle ve cazip başlangıç fiyatıyla tanıtıldı.

BYD işi abarttı, bu menzille bu otomobil yok satar

BYD'nin yeni Denza N7 modeli, tasarım, akıllı sürüş özellikleri, konfigürasyonlar ve özellikle pil menzili açısından birçok yenilik getiriyor. 550km, 630km ve sınıfının en iyisi olan 702km olmak üzere tek şarjla ulaşılabilen farklı menzil seçenekleriyle Denza N7, çeşitli sürüş ihtiyaçlarına hitap ediyor. Fiyatlar, 550km menzile sahip Akıllı Sürüş Pro versiyonu için 239.800 yuan'dan (yaklaşık 33.780$) başlıyor ve 630km menzile sahip, donanımlı 4WD Akıllı Sürüş Ultra versiyonu için 329.800 yuan'a (yaklaşık 46.370$) kadar çıkıyor.

Yeni Denza N7, tartışmalı "bıyık" farlarını modern ve daha akıcı bir tasarımla değiştirerek dikkat çekiyor. Ayrıca, ekstra ücret karşılığında sunulan yeni "Xizi Mavisi" renk seçeneği ile göz alıcı bir görünüm sunuyor. Performans açısından, güçlü bir 160kW+230kW çift motor düzeneği veya yetenekli bir 170kW tek motor seçeneği sunan N7, 0'dan 100km/s hıza sadece 3.9 saniyede ulaşabiliyor.

Denza N7'in 800V'luk global platformu, %99,5 DC şarj istasyonu uyumluluğu ve 150kW tekli veya 230kW çiftli şarj tabancaları için desteklenen hızlı şarj özelliği ile şarj etme kolaylığı sağlıyor. Araç içine adım atıldığında, sürücüyü 50 inçlik AR-HUD, 17.3 inçlik merkezi kontrol ekranı ve 10.25 inçlik yolcu ekranı karşılıyor. İki adet 50W'lık kablosuz şarj desteği, 5D bulut algılamalı koltuklar ve premium bir Devialet ses sistemi ile konfor ön planda tutuluyor. Arka koltuk yolcuları için ısıtmalı ve havalandırmalı, masaj fonksiyonlu koltuklar da lüks hissini artırıyor.

BYD işi abarttı, bu menzille bu otomobil yok satar

Akıllı sürüş özelliklerine gelince, N7, standart olarak "Tanrının Gözü" adlı akıllı sürüş yardım sistemine sahip. Bu sistem, yüksek hızlı pilot ve şehir içi pilot özelliklerini içeriyor ve bu yılın sonuna doğru ülke genelinde kullanıma sunulması bekleniyor. Mevcut N7 sahipleri, bu özellikleri hava üzerinden yapılan (OTA) güncellemelerle alabilecek. Ayrıca, N7, dünyanın ilk seri üretim kısa menzilli vale park özelliğine sahip aracı olma unvanını taşıyor ve bu özellik de mevcut sahiplere 2024'ün ikinci çeyreğinde bir OTA güncellemesiyle sunulacak.

Lansmanı kutlamak için Denza, sınırlı süreli bazı paketler sunuyor. 10.000 yuan karşılığında arka koltuk yolcuları için elektrikli ayarlama, havalandırma, ısıtma ve masaj fonksiyonlarına sahip bir yönetici lüks arka koltuk paketiyle N7'inizi yükseltebilirsiniz. 15.000 yuanlık lüks paket, Nappa deri koltuklar ve süet tavan ekliyor, özel "Xizi Mavisi" ve "Sabah Altını" dış renk seçenekleri ise sırasıyla 6.000 yuan ve 3.000 yuan karşılığında sunuluyor. Denza'nın yeni N7 modeli, etkileyici menzili ve zengin özellikleriyle lüks bir elektrikli SUV arayanlar için oldukça cazip bir seçenek sunuyor.