Otomobil

BYD portföyüne yeni arabalar eklemeye devam ediyor

Elektrikli otomobil dünyasının en çok araç satan markası olan BYD, her geçen gün portföyündeki model sayısını biraz daha arttırıyor.

BYD portföyüne yeni arabalar eklemeye devam ediyor

Çinli otomobil üreticisi BYD, Han DM-i Şampiyon Sürümü ve Han DM-p Tanrılar Savaşı Sürümünü piyasaya sürdüğünü duyurdu. Şampiyon Sürümü'nün fiyatı 189,800 ila 249,800 yuan ($27,000 ila $36,000) arasında belirlendi, Tanrılar Savaşı Sürümü ise 289,800 yuan ($42,000) fiyatla alıcılarını bekliyor. İlk modelin fiyatının 10,000 yuan düştüğü belirtildi. BYD için bu lansman, ürün yelpazesini genişletme ve müşterilere elektrikli araç pazarında daha fazla seçenek sunma adına önemli bir dönüm noktası oluşturuyor.

Her iki araba modeli arasındaki farklılıklar, bir dizi yükseltme ile belirgin hale geliyor. Han DM-i Şampiyon Sürümü artık 200 km menzilli bir saf elektrikli varyant sunuyor. Öte yandan, Han DM-p Tanrılar Savaşı Sürümü, sürüş deneyimini iyileştiren DiSus-C akıllı amortisör gövde kontrol sistemi ile donatıldı.

BYD ayrıca, Han DM-i Şampiyon Sürümü'ne Buz Mavisi adını verdikleri yeni bir renk seçeneği ekledi. FSD değişken amortisör süspansiyon sistemi, standart bir özellik olarak sunulurken, bazı modeller için DiSus-C akıllı amortisör gövde kontrol sistemi seçeneği de bulunuyor. Bu donanımın daha sonra bir OTA güncellemesiyle etkinleştirilmesi planlanıyor.

BYD portföyüne yeni arabalar eklemeye devam ediyor

Boyutlar açısından, Han DM-i Şampiyon Sürümü 4975 mm uzunluk, 1910 mm genişlik, 1495 mm yükseklik ve 2920 mm dingil açıklığına sahip. Bu özellikler, aracın dengeli ve geniş tasarımını vurguluyor.

Aracın özelliklerine bakıldığında, geniş bir sıcaklık aralığında çalışabilen yüksek verimli bir ısı pompası klima, cep telefonu NFC otomobil anahtarı ve BSD kör nokta izleme sistemi gibi özellikler ön plana çıkıyor. W-HUD head-up display de sürücülere yolculuk sırasında net ve kullanışlı bir bilgi ekranı sağlıyor.

Güç bakımından, yeni model, bir bıçak pil ve 1.5Ti motorun birleşiminden oluşan bir takviye edilebilir hibrit sistem kullanıyor. BYD, saf elektrikli bir menzile sahip 121 km versiyonunu sürdürürken, aynı zamanda 200 km'ye kadar genişletilmiş saf elektrikli bir menzil sunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.