BYD, Qin Plus Champion Edition modellerini piyasaya sürdü

BYD'nin yeni elektrikli otomobil serisi Qin Plus, çevre dostu ve performansıyla otomobil severlerin ilgisini çekiyor.

BYD, Qin Plus Champion Edition modellerini piyasaya sürdü

Elektrikli araç (EV) pazarında öncü bir güç olan BYD, BYD Qin PLUS Şampiyon Edisyonu'nun resmi lansmanı ile bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. BYD'nin bu son teklifi, bir dizi ileri teknoloji özelliği ve yenilikle geliyor. Yeni bir BYD Qin Plus modeli geçen yıl Eylül ayında casus fotoğraflar aracılığıyla ortaya çıkmıştı.

İki farklı versiyonu bulunan araç; DM-i versiyonu ve EV versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. DM-i versiyonu beş farklı model sunuyor ve fiyatları 79.800 yuan ile 125.800 yuan arasında değişiyor, EV versiyonu ise 109.800 yuan ile 139.800 yuan arasında değişen beş model sunuyor. BYD, bu modellerle elektriğin geleneksel yakıtların yerini aldığı yeni bir çağın habercisi olmayı hedefliyor.

Qin PLUS Şampiyon Edisyonu'nun DM-i versiyonu, hız, ekonomi, sessizlik, pürüzsüzlük ve çevre dostuluğu ile karakterize edilen "benzersiz" bir sürüş deneyimi sunan BYD'nin süper hibrit teknolojisini sergiliyor. Araç, sıfırdan yüz kilometreye sadece 7.3 saniyede ulaşıyor ve tekrar duruyor. Yakıt tüketimi de 100 kilometre başına sadece 3.8 litre kadar düşük. Bu hibrit harikası, 1.245 kilometrelik kapsamlı bir menzil sunuyor.

BYD, Qin Plus Champion Edition modellerini piyasaya sürdü

Diğer taraftan, Qin PLUS Şeref Edisyonu'nun EV versiyonu, gelişmiş e-platform 3.0 çekirdek teknolojisi, sekiz-bir-arada elektrikli güç aktarma sistemi ve yüksek verimli bir ısı pompası sistemi ile güçlendirilmiş durumda. Bu EV varyantı, "yüksek güvenlikli" bıçak bataryası ile optimal performans ve güvenlik sağlıyor.

Dışarıdan bakıldığında, Qin PLUS Şeref Edisyonu, seleflerinin şık tasarımını korurken, ferahlatıcı beyaz sırlı yeşil dış renk seçeneği ile yeniliği de getiriyor. Kabinin içinde ise, yolcular kendilerini askıda merkezi kontrol ekranı, tam LCD gösterge paneli ve DiLink akıllı ağ bağlantı sistemi gibi özelliklerle lüks ve konforun içinde buluyor. Qin PLUS Şeref Edisyonu'na eklenen dikkate değer yenilikler arasında, tüm seride geliştirilmiş akıllı açma ve kapama özelliği bulunuyor.

Ayrıca, Qin PLUS Şeref Edisyonu, standart ve opsiyonel özelliklerin etkileyici bir yelpazesini sunuyor, bunlar arasında deri koltuklar/direksiyon, otomatik klima, LED farlar, anahtarsız giriş/çalıştırma, dış dikiz aynası ayarlama/ısıtma, geri görüş kamerası, otomatik park etme ve daha fazlası yer alıyor. Üst düzey modeller, 360° panoramik görüntüler, kablosuz telefon şarjı, elektrikli sürücü ayarı, elektrikli güneş tavanı, L2 akıllı sürüş yardım sistemi ve dışarıdan şarj fonksiyonu gibi olanaklarla sürüş deneyimini daha da yükseltiyor.