BYD, Tesla’nın egemenliğine son verecek gibi görünüyor

Elektrikli otomobil sektörünün lider ismi konumunda olan BYD, bu durumu global pazara taşıyabilmek için elinden geleni yapıyor.

BYD, Tesla’nın egemenliğine son verecek gibi görünüyor

BYD ve Vantage Automotive, Singapur'daki yetkili bayisi, “okyanus estetiği” kavramını yansıtan son derece şık bir elektrikli araç olan BYD DOLPHIN'ı piyasaya sürdü. Singapur'da BYD tarafından sunulan ikinci tam elektrikli yolcu aracı modeli olan DOLPHIN, ancak ilk olarak BYD'nin gelişmiş e-platform 3.0 üzerinde inşa edildi. Aracın fiyatı 156,888 Singapur doları, yaklaşık olarak 841,222 yuan ve bir bıçak bataryası ile donatıldı.

BYD'nin Singapur Şubesi Genel Müdürü Huang Chunquan, BYD DOLPHIN'ın her yaştan müşteri tarafından benimseneceğini ve Singapur'un daha yeşil bir geleceğine katkı sağlayacağını ifade etti. Bu, BYD'nin 2023'ün ilk yarısında Singapur'da 300'den fazla birim satmayı başardığı ve Singapur'daki önde gelen EV markası haline geldiği bir açıklamaydı.

BYD, Tesla’nın egemenliğine son verecek gibi görünüyor

BYD, Haziran ayında, geçen yılın aynı ayına göre %88.79 artışla ve Mayıs 2023'e göre %5.34 artışla toplamda 253,046 yeni enerji aracı satıldığını duyurdu. Ayrıca, Haziran ayında BYD'nin yurtdışında satılan yeni enerji araçları 10,536 birime ulaştı, bu da firmanın uluslararası pazarlarda istikrarlı bir büyüme gösterdiğini ortaya koydu.

BYD DOLPHIN'ın piyasaya sürülmesi ve BYD'nin EV pazarındaki güçlü performansı ile birlikte BYD, sürdürülebilir taşımacılık çözümlerini teşvik etmeye ve global varlığını genişletmeye devam ediyor.