BYD'den Z9 GT modeline dair önemli açıklama

BYD, Z9 GT modeline ait sızıntılar hakkında açıklama yaptı. Resmi bilgiler ne zaman paylaşılacak?

BYD'den Z9 GT modeline dair önemli açıklama

BYD’nin Denza markası, yeni Denza Z9 GT modelinin iç mekanına ait görüntülerin izinsiz sızdırıldığını kabul etti. Denza’nın satış müdürü Zhao Changjiang, medya organlarının yüksek para cezalarını göze alarak bu bilgileri erkenden yayınlamasını üzüntüyle karşıladıklarını belirtti. Ayrıca, sızan videonun düşük kalitesi nedeniyle aracın lüks hissiyatının tam olarak yansıtılamadığını savundu. Denza, hayranlarını memnun etmek adına yarın sabah resmi yüksek kaliteli iç mekan fotoğrafları veya videoları yayınlayacaklarını duyurdu.

Denza Z9 GT modelinin hem plug-in hybrid hem de tamamen elektrikli iki versiyonu piyasaya sunulacak. Plug-in hybrid versiyon, 2.0T motoru ve üç elektrik motoruyla güçlü bir sürüş deneyimi vaat ediyor. Tamamen elektrikli versiyon ise önde ve arkada bulunan üç motorlu yapısıyla heyecan verici bir elektrikli sürüş sunacak.

Sızan bilgilere göre, plug-in hybrid versiyon 5195 mm uzunluğunda, 1990 mm genişliğinde ve 1500 mm yüksekliğinde olacak. Bazı modellerde yükseklik 1480 mm olarak değişiklik gösterecek. Tamamen elektrikli versiyon ise biraz daha kısa olacak. Her iki versiyonda da panoramik sunroof ve elektrikli arka kanat standart olarak sunulacak. Opsiyonel özellikler arasında ise üç lazer radar, farklı renklerde fren kaliperleri ve jantlar, karbon fiber detaylar ve hava süspansiyonu bulunacak.

Bu sızıntı, BYD’nin yeni modeli Z9 GT’ye olan ilgiyi daha da artırdı. Denza’nın resmi duyurularına göre, yarın sabah paylaşılacak olan yüksek kaliteli görüntüler, araca olan merakı daha da pekiştirecek gibi görünüyor. Özel donanımları ve güçlü motor seçenekleriyle Z9 GT, piyasaya damga vurmayı hedefliyor. Global pazarda ses getirmesi beklenen bu yeni model, özellikle teknolojik yenilikleri ve lüks detaylarıyla dikkat çekiyor.