Chevrolet bayilerine Elektrikli araçlar geliyor! [EV ve Benzinli bir arada!] - Page 1

Geleceğe dönüş filmindeki otomobili üreten Buick, artık tüm bayilerinde elektrikli araç satmayı planlıyor. Ancak Chevrolet sadece elektrikli değil benzinli araçlarda üretecek.

Chevrolet bayilerine Elektrikli araçlar geliyor! [EV ve Benzinli bir arada!] - Page 2

 Bu, Cadillac'ın 2020'de başlattığı stratejiye benzer bir stratejidir; GMC bayilerinde ise sadece EV'lere katılmaları veya satın alma teklifi olmadan markayı terk etmeleri söylenecek. Ancak Chevrolet için, General Motors, bayilerinin EV satıp satmayacağı biraz endişeli görünüyor.


The Verge ile konuşan Chevrolet küresel başkan yardımcısı Scott Bell, Chevrolet bayilerinin EV satmaya zorlanmayacağını açıkladı. Ayrıca, GM'nin diğer markaları tarafından belirlenen ültimatomun Chevy için iyi olacağını düşünüyor.

Chevrolet bayilerine Elektrikli araçlar geliyor! [EV ve Benzinli bir arada!] - Page 3

Manhattan'daki bir pop-up etkinliğinde konuşan Bell, "Geri çekilip 'Biliyor musun, bu markalar için her şeyi yapmaya hazır değilim' dedikleri anda artık %100 Chevy bayisi oldular. Bu Chevrolet için iyi bir şey." dedi.


Chevrolet'e özel bayilerdeki satış temsilcileri, Chevy ürün hattına odaklanacak, bu da markanın ürünlerini, potansiyel yeni otomobil alıcılarını daha yüksek kaliteli markalara satma potansiyeliyle, dikkatlerini dağıtmadan tam olarak anlayacakları anlamına geliyor.

Chevrolet bayilerine Elektrikli araçlar geliyor! [EV ve Benzinli bir arada!] - Page 4

Bu bayiler, belirli bir zaman diliminde EV'leri nasıl satacaklarını ve servislerini nasıl yapacaklarını öğrenmek için baskı hissetmeyecekleri için eğitim stratejileri konusunda daha az agresif olacaklar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.