Çin'in kopyaladığı 12 otomobil!

Uzak Doğu ülkesinde faaliyet gösteren markaların "delegeleri" olan bu kişileri, Avrupa markalarının sergilediği makineleri detaylı şekilde incelemenin yanı sıra araçlardan ölçü alırken de görebilirsiniz. Avrupa otomobilleri, bu "delegelerin" raporları üzerine bir süre sonra ülkede kopyalanıyor.

Land Rover, Çin'de faaliyet gösteren Landwind'in X7 adlı modelini Range Rover Evoque'un "kopyası" olduğu gerekçesiyle mahkemeye verdi ve davayı kazandı. Bunun sonucunda diğer Avrupalı üreticilerin de modellerini kopyalayan Asyalı markalara karşı harekete geçtiğini görebiliriz.

Sizler için bu uygulamanın ürünü olan 12 adet Çinli "kopya" modeli derledik.


İşte kopya modeller;

BAIC BJ80


Piyasanın en ikonik ve lüks SUV'lerinden biri olan Mercedes-Benz G-Serisi'nin kopyalanmaması düşünülemezdi.


BAJ BJ80 adı verilen ve bir önceki nesil G-Wagen'i temel alan model, 2015 Şanghay Otomobil Fuarı'nda 250 bg'lik 2.3 turbo benzinli motoruyla tanıtılmıştı.

BAIC Huansu C60


Lamborghini Urus tasarımcıları, kuvvetli ve şık SUV'lerine Çinlilerin ne yaptığını görseler muhtemelen intihar ederdi.


Estetik olarak Kia Sportage ile çaprazlanmış gibi duran Huansu C60, 195 bg gücünde 2.0 turbo benzinli motordan besleniyor. Aracın 5 ve 7 koltuklu versiyonları da mevcut.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.