Çin'in kopyaladığı muhteşem otomobiller! - Page 1

Uzak Doğu ülkesinde faaliyet gösteren markaların "delegeleri" olan bu kişileri, Avrupa markalarının sergilediği makineleri detaylı şekilde incelemenin yanı sıra araçlardan ölçü alırken de görebilirsiniz. Avrupa otomobilleri, bu "delegelerin" raporları üzerine bir süre sonra ülkede kopyalanıyor.


Land Rover, Çin'de faaliyet gösteren Landwind'in X7 adlı modelini Range Rover Evoque'un "kopyası" olduğu gerekçesiyle mahkemeye verdi ve davayı kazandı. Bunun sonucunda diğer Avrupalı üreticilerin de modellerini kopyalayan Asyalı markalara karşı harekete geçtiğini görebiliriz.

Çin'in kopyaladığı muhteşem otomobiller! - Page 2

Sizler için bu uygulamanın ürünü olan bazı Çinli "kopya" otomobil modellerini bir araya getirdik.


İşte Çin'in kopyaladığı muhteşem otomobil modelleri;

Çin'in kopyaladığı muhteşem otomobiller! - Page 3

Lifan 320

MINI modelleri, köklü geçmişleri dolayısıyla benzer segmentteki rakiplerinden pahalı ancak kan bağı bulunmayan Çinli kuzeni Lifan 320'de durum böyle değil.


Hâliyle ürün kalitesinde temel aldığı modelden bir hayli geride kalan aracın 1.3 atmosferik motoru 87 bg gücünde. Yol tutuş konusunda kopyalamanın ne kadar başarısız olduğunu da tahmin edebiliyoruz.

Çin'in kopyaladığı muhteşem otomobiller! - Page 4

Land Wind X7

Range Rover Evoque'un Avrupa'daki başarısını gören Çinliler durur mu?


Land Wind, X7 adını verdiği modeliyle tasarım açısından İngiliz markayı, isim açısından ise BMW'yi kopyalayarak resmen bir taşla iki kuş vurmuş.


Adalet sisteminin kararıyla satışı yasaklanan SUV, her ikisi de turbo destekli olan 1.5 150 bg ve 2.0 190 bg benzinli motorlara sahip.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.