Çinli uygun fiyatlı harika otomobili bu özellikleriyle herkes almak isteyecek! - Page 1

Çin, son zamanlarda elektrikli araçlarla oldukça konuşuluyor. Sadece bu yıl Radar RD6 adlı yeni bir Çinli elektrikli kamyonet ve MG markasının MG4 Electric ile yeniden çıkacağını sizlere duyurmuştuk.


Changan Automobile adlı Çinli bir şirket, ilk kez 2021'de tanıtılan Avatr 11 adlı yeni bir lüks crossover'ı tanıttı. Araba, CATL (bir pil üreticisi) ve Huawei (teknoloji ve bütçe sınıfı akıllı telefon üreticisi) ile ortak bir girişim projesiyle geliştirildi.

Çinli uygun fiyatlı harika otomobili bu özellikleriyle herkes almak isteyecek! - Page 2

Avatr 11, Porsche Cayenne'den yaklaşık iki inç daha kısa ve yaklaşık üç inç daha alçak. Araç 578 hp ve 479 lb-ft sunmak için bir araya gelen iki elektrik motoru (önde 265 hp ve arkada 313 hp) tarafından destekleniyor. 0-100 km hıza ulaşması dört saniyenin biraz altında sürüyor ve en yüksek hızı 200 km.

Çinli uygun fiyatlı harika otomobili bu özellikleriyle herkes almak isteyecek! - Page 3

Çin'deki alıcılar, 90,38 kWh veya 116,79 kWh olmak üzere iki pil gücü arasından seçim yapabiliyorlar. Birincisi tek şarjla yaklaşık 555 km mesafe giderken, ikincisi 680 km kadar gidebiliyor. Avatr 11, 10 dakikada 200 km ek menzil sağlayan 240 kW hızlı şarj oluyor.

Çinli uygun fiyatlı harika otomobili bu özellikleriyle herkes almak isteyecek! - Page 4

İçerisi Avatr 11 tasarımına uygun şekilde lüks yapılmış. Gösterge paneli 15,6 inç, bilgi-eğlence ekranı 10,25 inç olurken araç Mercedes-Benz EQS gibi 10,25 inçlik yolcu ekranı da barındırıyor. Tüm ekranlar, ortak projenin bir parçası olduğu için Huawei yazılımını kullanıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.