Otomobil

Çinliler en sonunda bunu da kopyaladı

Çinli otomobil firması, Range Rover'ın birebir kopyasını yaptı. Hem de daha ucuz!

Çinliler en sonunda bunu da kopyaladı

Çinliler genelde büyük üreticilerin akıllı telefon modellerini taklit etmesiyle popülerdir ancak bu alanı genişletmeyi düşünüyor gibiler. Çinli şirketlerden biri ünlü otomobil modeli Range Rover Evoque’ın neredeyse aynısını üretti. Tıpatıp benzeyen otomobil üstelik orijinal modelin üçte biri kadar fiyat etiketine sahip. Bu taklitçilikten sonra İngiliz Jaguar Land Rover, Çinli şirkete dava açmaya hazırlanıyor.

Çin'in otomobil firması LandWind'in X7 modeli görenleri şaşırttı. Çin'in Guangzhou eyaletinde düzenlenen bir otomobil fuarında tanıtılan LandWind X7, Jaguar Land Rover şirketinin Range Rover Evoque modeline benzerliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı

1416841506_26839929.jpg

Orijinal Range Rover Evoque modeli

Ayrıca Jaguar Land Rover'ın Çin'de ilk fabrikasını açtığı zamana kopya model LandWind X7’nin tanıtımının denk gelmesi dikkat çekti.

1416841648_26839930.jpg

Range Rover Evoque'un kopyası LandWind X7

Jaguar Land Rover CEO'su Ralf Speth yapılanın fikri mülkiyet hakkının ihlali olduğunu belirtirken uluslararası yasaların çiğnendiğini söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.