Citroen C3 Aircross elektrikli SUV hakkında yeni detaylar paylaştı

Citroen, popüler SUV modeli C3 Aircross'un elektrikli versiyonu hakkında merak uyandıran yeni detaylar açıkladı.

Citroen C3 Aircross elektrikli SUV hakkında yeni detaylar paylaştı

Ülkemizde Citroen kullanıcılarının en çok tercih ettiği araçların başında C3 Aircross geliyor. Citroen, C3 Aircross elektrikli SUV hakkında daha fazla detay paylaştı. Citroen, kompakt SUV segmentini sarsmayı hedefleyen C3 Aircross'un yeni elektrikli versiyonu hakkında daha fazla bilgi paylaştı. Bu aile dostu SUV, daha önce tanıtılmıştı ancak teknik özellikler hakkında fazla bilgi verilmemişti. Şimdi ise şirket, yaklaşan model hakkında daha fazla detay sundu.

Citroen C3 Aircross elektrikli SUV hakkında yeni detaylar paylaştı - Resim : 1

Öncelikle, yedi koltuklu bir versiyon olacak olsa da, elektrikli model sadece beş koltuklu olarak sunulacak. Citroen C3 Aircross'un elektrikli modeli, daha küçük e-C3 ile aynı güç aktarma organını kullanıyor ve 111 beygir gücünde bir motor ile 44 kWh lityum-demir-fosfat (LFP) batarya paketi barındırıyor. Citroen, henüz resmi olarak 0-100 km/s hızlanma süresini açıklamadı ancak elektrikli Aircross'un e-C3'e göre daha büyük olduğu için biraz daha yavaş olması bekleniyor. Ancak şirket, bu modelin günlük trafik içinde yeterli performans sunacağını garanti ediyor. Elektrikli C3 Aircross, tek bir şarjla 300 km menzil vaat ediyor ve daha fazla menzil isteyenler için gelecek yıl daha büyük bir batarya seçeneği sunulacak ve bu menzili 400 km'nin üzerine çıkaracak. Her iki batarya versiyonu da 100 kW'a kadar (DC) şarj edilebiliyor.

Citroen, C3 Aircross'u yedi yolcu taşırken bile konforlu bir sürüş sağlamak için C3 modelinde kullanılan hidrolik darbe emicilerle donatmış. İç mekanda baş üstü ekranı ve 10.25 inç bilgi-eğlence dokunmatik ekranı bulunacak. Daha üst donanım seviyelerinde bir dizi USB-C şarj portu ve kablosuz şarj pedi mevcut olacak.

C3 Aircross'un benzinli giriş seviyesi modeli 19.400€'dan başlıyor, ancak tamamen elektrikli modelin başlangıç fiyatı 27.400€. Yine de bazı Avrupa ülkelerinde sunulan teşviklerle birlikte bu fiyat daha makul hale gelebilir. Siparişler Eylül ayında açılacak.