Citröen en ucuz modeline 1 ayda 40 bin TL zam yaptı! - Page 1

Fransa merkezli otomotiv devi Citroen, yeni fiyat listelerini resmi internet sitesi üzerinden tüketiciler ile paylaştı. Markanın B sınıfı hatchback modeli olan C3 de zamlardan nasibini aldı ve otomobilin fiyatı adeta zirveyi gördü. Citroen C3 bundan sadece iki ay önce kampanyalı fiyatlar ile bayilerden 160.000 TL gibi bir fiyata satın alınabiliyordu. Ancak üst üste yapılan zamlar sonucu aracın fiyatları aldı başını gitti. Bugün sizlerle bu fiyatları paylaşıyor olacağız.


Citroen C3 fiyatları zirveyi gördü


Citroen C3 baz donanım seviyesinde kullanıcılara 1.2 litrelik benzinli bir motor sunuyor. 83 beygir güç üreten bu motora manuel şanzımanın eşlik ettiğini de söylemeden geçmeyelim. Feel olarak isimlendirilen bu donanım, geçtiğimiz haftalarda 192.000 TL’den alıcı buluyordu. Ancak gelen zam sonrasında giriş seviyesindeki yeni fiyat 202.700 TL oldu.

Citröen en ucuz modeline 1 ayda 40 bin TL zam yaptı! - Page 2

B sınıfında yer alan bir hatchback otomobil için bu fiyatın hayli yüksek olduğu bir gerçek ancak Citroen’i suçlamak da doğru olmaz. Artan döviz kuru ve çip krizi hemen hemen tüm markaları fiyat arttırmaya ittirmiş durumda.

Citröen en ucuz modeline 1 ayda 40 bin TL zam yaptı! - Page 3

Dolar ise Türk Lirası karşısında güçlenmeye devam ediyor. Sürekli rekor tazeleyen dolar bugün 9.97 seviyesini gördü.

Citröen en ucuz modeline 1 ayda 40 bin TL zam yaptı! - Page 4

Dolayısıyla sadece sıfır otomobil piyasasında değil, teknolojik pek çok üründe zamların peşi sıra gelmesi kuvvetle muhtemel.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.