Citroen logosunu değiştirdi! İşte yeni logo

Otomobil dünyasının önemli isimlerinden biri olan Citroen, logo değişikliğine gitti. İşte detaylar!

Citroen logosunu değiştirdi! İşte yeni logo

Otomobil dünyasında logo değiştirenler kervanına Citroen de eklendi. Fransız markadan önce Nissan, Toyota, BMW, Peuegot ve Renault gibi şirketlerin de logo değişikliğine gittiğine şahit olmuştuk. Bu furyanın etkisiyle midir bilinmez, Citroen de logosunda değişiklik yaptı. Markanın yeni logosunu ilk olarak önümüzdeki senenin araçlarında kullanacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Peki ama Fransız üretici, ambleminde nasıl bir değişiklik yaptı?

Citroen logosunu değiştirdi! İşte yeni logo

Aslına bakarsanız marka, kendi kökleri ile yeniden buluştu. 1919 yılında ortaya çıkan markanın ilk logosu, yeni olarak lanse edilen logo ile neredeyse bire bir aynı. Geleneksel şeritleri daire içerisine alan bu logo, ilk olarak şirketin bir aile otomobilinde kendisini gösterecek. Önümüzdeki sene itibariyle bütün Citroen araçlarda göreceğimiz bu amblem, çok hırçın durmasa da geçmişten izler taşıdığı için nostaljik bir yapıya sahip olacak. Bu anlamda marka hem yenilenmiş hem de eskiyle bağlarını güçlü tutmuş olacak.

Citroen logosunu değiştirdi! İşte yeni logo - Resim : 1

Citroen bildiğiniz gibi ülkemizde de faaliyet gösteriyor. Bir Peuegot kadar olmasa da Citroen markasının da giderek güç kazandığını ve satışlarını arttırdığını söylemek mümkün. Elektrikli otomobil kısmına da önem veren Fransız üretici, bu alanda da çalışmalarını sürdürüyor. Belki de bu değişiklik, şirketin yenilenen yapısı hakkında da bizlere önemli ip uçları verebilir. Peki siz markanın yeni logosunu nasıl buldunuz? Görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.