Çok yakında otonom araçlar geliyor! - Page 1

GM, Ford, Mercedes-Benz ve VW gibi otomobil üreticilerinin yanı sıra Google gibi teknoloji devlerinin de önemli bir parçası olduğu bu atılım yakın gelecekte sürücüsüz araçların yollara çıkmasına imkan tanıyacak.

Çok yakında otonom araçlar geliyor! - Page 2

Araçlar kendi başlarına yol alabilecek hale gelirken tasarımcıların üzerinde yoğunlaşmasını gerektiren bir soru ortaya çıkıyor; sürücünün direksiyon başından alınmasıyla kabinler daha işlevsel bir şekilde nasıl tasarlanabilir?

Çok yakında otonom araçlar geliyor! - Page 3

OTONOMDA YENİ SAFHA

Tasarladığı birbirinden ilginç konseptlerle otomotiv dünyasının dikkatini çeken İsviçre merkezli tasarım grubu Rinspeed, 2014 Cenevre fuarı için hazırladığı yeni tasarımıyla ‘otonom’ alanını bir ileri safhaya taşımış.

Çok yakında otonom araçlar geliyor! - Page 4

Otomotiv ve teknoloji devleri araçların sürücüsüz götürecek teknolojilere odaklanırken, Rinspeed, kontrolün bilgisayara geçmesiyle sürücülerin araç içinde kazanacağı zamanı en verimli şekilde değerlendirmelerini sağlayacak kabin tasarımlarıyla bu devrimin sunduklarına yeni bir soluk getiriyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.