Otomobil

Cumhurbaşkanı yerli sürücüsüz otobüsü test etti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk mühendislerin üretmiş olduğu sürücüsüz otobüsü test etti. Çok yakında sürücüsüz otobüs yollarda olabilir.

Cumhurbaşkanı yerli sürücüsüz otobüsü test etti!

Otonom araçlar günden güne hayatımıza girmeye başladı. Kişisel araçlardan sonra şimdi de toplu taşıma araçları sürücüsüz olmaya başladı. Bu süreçte Türk mühendisleri de boş durmadı. Türkiye’nin ilk sürücüsüz otobüsü Atak Electric bugün resmi olarak duyuruldu.

Cumhurbaşkanı yerli sürücüsüz otobüsü test etti!

Atak Electric, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün test edildi. Yerli ve milli otobüsümüzün seri üretmenin de başlanacağını müjdelenmesi Türkiye için büyük bir gurur kaynağı olacak diyebiliriz.

Recep Tayyip Erdoğan resmi Twitter hesabından; "Kabine toplantımıza, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen dünyanın ilk seri üretim 4. seviye sürücüsüz elektrikli otobüsü Atak Electric ile gidiyoruz." açıklamasında bulundu.

Aşağıdaki videodan Atak Electric'in geliştirmiş olduğu otonom otobüsün videosunu izleyebilirsiniz.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank; ise "Sn. Cumhurbaşkanımızın tanıttığı bu araç bir test aracı değil. Ön gösterim aracı da değil. Seri üretim hattından çıkarak satışı gerçekleşen, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen dünyanın ilk seri üretim 4. seviye sürücüsüz elektrikli otobüsü." ifadesini kullandı.

Her şey planlandığı gibi giderse muhtemelen ilk sürücüsüz otobüsümüz bu yıl içerisinde yollarda hizmet vermeye başlayacak. Tesla'nın kurucusu Elon Musk ile sık sık görüşen Cumhurbaşkanımız özellikle otonom araç sektörünün ülkemizde gelişmesini sağlayacak gibi görünüyor.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Ticari gemilerde korsan riskine karşılık ticari gemileri korsanlara karşı silah sistemi kurulmalı korsanların gemiye yaklaşması önlenmelidir. Caydırıcı özellikli silahlandirilmali.
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Yerli sürücüsüz otobüs. İlk önce şehir içi dah sonra belki şehirler arası. Şehirler arası otobüs teki sürücüler uykusuz yol kat ediyorlar ve takometre yi
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
İşsizlik baş gösterir. Şoförsüz otobüs. Şoförsüz pardon pilotsuz yolcu uçağı bakalım ne zaman görünür? Drone dan etkilenerek.
Cevapla
💎G@kko💎
Rabbim başımızdan eksik etmesin inşallah teşekkürler reis
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.