Dacia 340 bin TL’ye Duster satacak! İşte başvuru tarihi! - Page 1

Renault’un alt markalarından biri olan Dacia, gemileri yakmış durumda. Pazar payını maksimuma yükseltmek isteyen Dacia, popüler modeli Duster’ı sudan ucuz bir fiyatla satmaya hazırlanıyor. İşte detaylar.

Dacia 340 bin TL’ye Duster satacak! İşte başvuru tarihi! - Page 2

Otomobil sektöründe muazzam bir rekabet olduğunu söyleyebiliriz. Son yıllarda bu rekabet büyük oranda SUV kategorisine kaymış durumda. Hali hazırda ülkemizde en çok satan SUV modellerinin başında ise Qashqai, Sportage, 3008 ve Duster geliyor.

Dacia 340 bin TL’ye Duster satacak! İşte başvuru tarihi! - Page 3

Burada özellikle Duster için ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Dacia bünyesindeki en popüler model olan Duster, ülkemizde adeta yok satıyor. Nitekim görünüşe göre önümüzdeki süreçte daha da fazla satacak.

Dacia 340 bin TL’ye Duster satacak! İşte başvuru tarihi! - Page 4

Aslında Dacia Duster’ın bu kadar popüler olduğu tek pazar Türkiye değil. Zira gelir seviyesinin düşük olduğu ülkelerde Duster modelleri oldukça çok satıyor. Fakat Dacia için bu yeterli değil. O yüzden Duster’ı çok daha ucuza satmak için hareket geçti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.