Dacia Sandero Stepway fiyat listesi şaşırttı! Bu fiyata Dacia mı olur? - Page 1

Dacia, Türkiye'de uygun fiyatlı otomobiller sunan markalar arasında yer almaktaydı. Ancak son dönemde yaşanan döviz kurlarındaki artış ve arz talep dengesindeki değişim, Dacia fiyatlarının artmasına sebep oldu. Sandero Stepway modeli de bu durumdan etkilendi.

Dacia Sandero Stepway fiyat listesi şaşırttı! Bu fiyata Dacia mı olur? - Page 2

Sandero Stepway, sunduğu konforlu sürüş ve yüksek donanım seviyesiyle öne çıkıyordu. Ancak artan maliyetler sebebiyle otomobilin başlangıç fiyatı 618.000 TL'ye yükseldi. Üstelik baz versiyonda otomatik şanzıman yerine manuel vites seçeneği sunuluyor. Bu manuel vites ise 5 ileri olup, 90 beygir güç üreten benzinli motorla kombine ediliyor.

Dacia Sandero Stepway fiyat listesi şaşırttı! Bu fiyata Dacia mı olur? - Page 3

Dacia Sandero Stepway fiyat listesi: Bu fiyata Dacia mı olur?


Dacia'nın bu fiyat artışı, ülkemizde sıfır otomobil piyasasının yükselişiyle paralel bir şekilde gerçekleşiyor. Döviz kurlarındaki artış ve araç üreticilerinin yaşadığı tedarik sorunları, otomobil fiyatlarının yükselmesine sebep oluyor. Bu durum, tüketicilerin bütçelerine uygun otomobil arayışlarını zorlaştırıyor.

Dacia Sandero Stepway fiyat listesi şaşırttı! Bu fiyata Dacia mı olur? - Page 4

Ancak Dacia, hala uygun fiyatlı otomobiller sunan markalar arasında yer almaya devam ediyor. Diğer modelleri de göz önünde bulundurduğumuzda, Dacia'nın fiyat/performans oranının yüksek olduğunu söylemek mümkün. Özellikle Sandero ve Duster modelleri, uygun fiyatları ve düşük yakıt tüketimiyle dikkat çekiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.