Otomobil

Daimler ve Qualcomm’dan dev ortaklık

Mercedes'in araç içi şarj teknolojisinde ve elektrikli araçların şarj edilmesinde Qualcomm'a ait teknolojiler kullanılacak.

Daimler ve Qualcomm’dan dev ortaklık

Mobil dünyasının bir numaralı çip üretici Qualcomm ve dünya otomobil endüstrisinde ileri gelen şirketlerden biri olan Daimler AG kablosuz şarj teknolojisi ve araç içi kablosuz şarj cihazı geliştirmek için güçlerini birleştirdi. Aynı zamanda Formula 1 ekiplerinden Mercedes AMG Petronas’ın resmi teknoloji ortağı olan Qualcomm’un Daimler AG (Mercedes-Benz serisini üreten firma) ile geliştireceği kablosuz şarj teknolojisiyle özellikle Mercedes’in elektrikli araçlarında önemli bir çözüm olacak.

Qualcomm ayrıca Daimler AG için araç içi kablosuz şarj cihazı da geliştirecek. İlk defa Mercedes araçlarında kullanılması planlanan kablosuz şarj teknolojisi halihazırda üst düzey telefonların büyük bölümünde yer alıyor. Araç içi kablosuz şarj yuvası sadece telefonu şarj etmekle kalmayacak aynı zamanda 3G/4G bağlantı desteği de sunacak.

Daimler AG ile yapılan iş birliği kuşkusuz Qualcomm’un mobil teknoloji alanındaki tecrübelerini otomobil dünyasına sunmak için önemli bir fırsat olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.