Detroit’e damga vuran Toyota FT-1 - Page 1

lk bakışta TVR Sagaris’i andıran Toyota FT-1 konsepti, oldukça geniş bir ön cama ve 2000GT’dekinin benzeri bir yan cam açıklığına sahip. Otomobilin iç mekanında ise F1 tipi direksiyon bulunuyor.

Detroit’e damga vuran Toyota FT-1 - Page 2

Toyota’nın en agresif tasarımını bünyesinde barındıran bu konsept model, GT-86’nın ağır dozda steroid alarak kaslanmış haline benziyor.
Bu tasarımın yaratıcıları, köşe görüşünü iyileştirmek amacıyla otomobilin A sütununun arkaya kadar uzatıldığını söylüyorlar. Oldukça küçük bir alana sahip olan kokpitte, delta şeklinde gösterge ekranı ve renkli head-up-display bulunuyor.

Detroit’e damga vuran Toyota FT-1 - Page 3

Kullanabilirsiniz
Otomobilin teknik detayları konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor fakat Toyota bu konseptin “ön motor, arkadan itiş sistemi ve yüksek performanslı içten yanmalı motorun ideal bir biçimde harmanlanışının göstergesi” olduğunu belirtiyor. Gelecekte bu ilgi çekici konsept model, Supra modelinin temelini oluşturabilir.

Detroit’e damga vuran Toyota FT-1 - Page 4

Bu konsept otomobili çok beğendiyseniz ve mutlaka koltuğuna oturmak istiyorsanız, şu an için sanal ortamda bunu yaşayabilirsiniz. Play Station oyun konsolunun popüler yarış simülasyonu Gran Turismo 6 oyunu için indirilebilir içerikler arasında yerini çoktan aldı bile.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.