Otomobil

Dizel otomobil kullananlara müjde! Motorine dev indirim geliyor!

Akaryakıt fiyatlarında bahar havası devam ediyor. Bu gece yarısından itibaren motorin fiyatlarına indirim bekleniyor.

Dizel otomobil kullananlara müjde! Motorine dev indirim geliyor!

Bildiğiniz gibi ülkemizde otomobil satın almak kadar ona binmek de oldukça maliyetli. Sürekli artan yakıt fiyatlarına yetişmek oldukça zor. Dolayısıyla kontağı çevirmek de tüketicilerin içinden pek gelmiyor. Ancak son dönemlerde yakıt fiyatlarına bir bahar havasının hakim olduğunu söylemek mümkün. Son olarak Cuma günü motorin fiyatlarına 95kuruşluk indirim yapılmıştı. Bugün gelen bir haber ise gece yarısından itibaren geçerli olacak ve pompa fiyatlarına da yansıyacak bir indirimin müjdesini verdi.

Akaryakıt fiyatlarına bir indirim daha!

Türkiye’deki yakıt fiyatlarında deyim yerindeyse bir bahar havası söz konusu. Motorin tarafına gelen 95 kuruşluk indirimin sonrasında bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde yeni bir indirimin daha yapılacağı öğrenildi. Pompa fiyatlarına da yansıyacak olan bu indirimin 82 kuruş civarında olması bekleniyor. Böylece İstanbul’daki ortalama motorin fiyatlarının 23,89 TL seviyesinden 23,07 TL’ye gerilemesi bekleniyor. Üç büyük şehrimizdeki güncel benzin, motorin ve LPG fiyatlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Motorin

İstanbul: 23,89 TL
İzmir: 24,07 TL
Ankara: 24,03 TL

Benzin

İstanbul: 20,16 TL
İzmir: 20,32 TL
Ankara: 20,31 TL

LPG

İstanbul: 10,82 TL
İzmir: 10,49 TL
Ankara: 10,78 TL

Peki ama LPG ve Benzin fiyatlarında herhangi bir indirim olacak mı? Bu sorunun cevabı şimdilik hayır ancak önümüzdeki süreçte neler olabileceğini kestirmek zor. İndirimin gelmesi de zammın gelmesi de kimseyi şaşırtmayacaktır. Bu noktada brent petrol fiyatları ile TL’nin dolar ve euro karşısındaki konumu fiyatlar açısından belirleyici etmen olabilir.

Yorumlar
Necmi
82 kuruş dev indirim mi oluyor?
Cevapla
Hakan
Ah bide doğru haber yapsanız bunun neresinde dev indirim işiniz gücünüz yalan haber
Cevapla
Ruhi kucuktabak
Kuruş kuruş indirim ,lira lira bindirim Allah bunları bildiği gibi yapsın ,brent petrol dizelin 10 , 12 tl olduğu yere geri döndü biz hala tepeler de yiz tatlı para iyi geliyor tabi vatandaş ne yaparsa yapsın umurlarindami, sabır sandık ta gorusecegiz
Cevapla
ismet
sandık sandık deme yanlşlıkla 6lı masa kazansa gör başına geleni bekle 35= 40 mazot fiatını
C.Türk
Bu Saatten sonra İndirim olsa ne olur Olmasa ne olur.. Biz artık Artık Yeni Zamlara ragmen Yakıtı Benzinli ve Dizel'den 3-4 Kat daha ucuz olan Elektrikliye geçeceğiz...hemde aynı Telefon gibi her yerden Şarj imkanı var. :)
Cevapla
ismet şimdi oldu
hee şimdi oldu elektirikli araçlar çoğaldıkça bak cümbüşü bak nasıl düşecek hemde tepetakla yanlız bizdeki açgözlü ahinler ne yapacak
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.