Şu anda motor seçeneğine göre 4 farklı otomobil türü yer alıyor. Dizel, benzinli, hibrit ve elektrikli. Bilindiği üzere bazı otomobiller fabrika çıkılında LPG’li bir şekilde geliyor lakin bunları da benzinli motora sahip otomobiller içerisinde değerlendirebiliriz.

Türkiye’de yakın gelecekte dizel araçların müthiş bir popülaritesi vardı. Az yakmasında ötürü pek çok kişi yeni alacağı otomobilin dizel motora sahip olmasına dikkat ediyordu. Lakin günümüzde dizel motorların çok da büyük bir artısı kalmadı.

Hatta yakın gelecekte, dizel otomobillere sahip herkesin bu araçlardan kurtulmak için fiyat kıracağını da söyleyebiliriz. Zira konunun uzmanları öyle söylüyorlar. Yakın gelecekte, dizel araçlar artık yollarda olmayacak. Peki ama neden?

Bilindiği üzere doğaya en çok zararı dizel araçlar veriyor. Hatta bu noktada pek çok ülke şimdiden düğmeye basmış durumda. Fransa gibi bazı Avrupa ülkeleri 2030 ile 2040 yılları arasında dizel araçları kademeli olarak yasaklamayı planlıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.