Otomobil

Döviz kurundaki artış 2021 Dacia Lodgy fiyatlarını da vurdu!

2021 Dacia Lodgy yenilenen fiyatları meraklılarını üzebilir! Zira döviz kurundaki artış fiyatlara yansıdı!

Döviz kurundaki artış 2021 Dacia Lodgy fiyatlarını da vurdu! - Page 1

Covid-19 pandemisi ile birlikte insanlar toplu taşıma araçlarından mümkün olduğunca uzak durmaya başladı. Bu yüzden otomobillere olan rağbet arttı. Hal böyle olunca pandemi sonrasında otomobil fiyatlarında ciddi artışlar meydana geldi, döviz kurlarının hızlı yükselişi ve çip krizinin patlak vermesi ile fiyatlar daha da alevlendi. Otomotiv markalarının koronavirüs pandemisinden sonra en büyük sorunu haline gelen ve üretimde ciddi aksaklıklara ve durmalara neden olan çip krizi, bazı üreticilerin sıfır araç modellerinde kampanya indirimlerini askıya almasına, ya da fiyatlarına zam uygulamasına sebebep olurken, bazı üreticiler ise bu sorundan daha az etkilenmek adına çareyi bazı donanım özelliklerini azaltmakta buldu. Peki 2021 Dacia Lodgy modelinde durum ne?

2021 Dacia Lodgy modelinin Temmuz ayı fiyat listesini incelediğimizde, 12 bin TL'ye varan zamlar olduğunu görüyoruz. Örneğin; Stepway 1.5 Blue dCi 115 hp 7 koltuklu E6DFull modeli geçtiğimiz Haziran ayında 291 bin 900 TL'den satışa sunulurken, Temmuz ayı satış listesinde yer alan fiyatının 303 bin 600 TL olduğunu görüyoruz.

Diğer yandan en boş pakete sahip Ambiance 1.3 Tce 130 hp 7 koltuklu E6DFull modeli 210 bin 900 TL fiyat etiketine sahipken, en dolu pakete sahip Stepway 1.5 Blue dCi 115 hp 7 koltuklu E6DFull modelinin ise 216 bin 900 TL fiyat etiketine sahip olduğunu görüyoruz.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan şimdi de, Türkiye'de en çok satılan otomobil markalarından olan Renault’un bir alt markası olan Dacia'nın en geniş hacimli modellerinden biri olan 2021 Dacia Lodgy fiyatlarının yer aldığı Temmuz ayı listesine göz atalım. Model 4 farklı fiyat seçeneği ile satışa sunuluyor!

İşte 2021 Dacia Lodgy modellerin yer aldığı Temmuz ayı fiyat listesi!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.