Phateon'un yerini alan ve Volkswagen'i üst sınıfta temsil eden VW Arteon; yüzde 96 yetişkin, yüzde 85 çocuk ve yine yüzde 85 yaya güvenliğini garanti ediyor. Elektronik güvenlik sistemleri ise 95/100'lük puana layık görüldü.

"İsveç Çeliği" ismiyle de tanınan Volvo, yeni XC60 modeliyle çarpıcı başarılar elde ediyor. SUV sınıfındaki aracın güvenlik puanları etkileyici zira araç; yüzde 98 yetişkin, yüzde 87 çocuk ve yüzde 77'lik yaya güvenliği sunuyor. Elektronik sistemler ise yüzde 95'lik değerde.

Volkswagen bir kez daha en iyiler listesine dahil oluyor. Küçük arazi aracı sınıfında bulunan T-ROC; yüzde 97 yetişkin, yüzde 86 çocuk ve yüzde 79 yaya koruması ile dikkat çekiyor. Araç pasif ve aktif elektronik güvenlik sistemlerinden 71 puan kazanıyor.

Süper-mini sınıfında bulunan VW Polo; yüzde 96 yetişkin, yüzde 85 çocuk koruma yeteneğine sahip. Araç sürüş asistanları alanında 59 puanla nispeten zayıf kalıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.