Dünyanın en pahalı 10 zırhlı aracı - Page 1

Gelişen silah teknolojisi, güvenlik sorunlarını da maksimum düzeye çıkarmış durumdadır. Bu olguya dikkat çeken güvenlik uzmanları, insanların kendilerini daha güvende hissedeceği zırhı daha yüksek olan araçlar tasarlıyor. Çağımızın son ürünü olan bu araçların maliyeti ise oldukça pahalı. Bu listemizde sizler için en değerli zırhlı araçları ele aldık. Araçların hepsi birbirinden lüks ve güvenlidir.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı 10 zırhlı aracı:

Dünyanın en pahalı 10 zırhlı aracı - Page 2

Lexus LS 460 L

300.000 Dolar
Lexus LS 460 L, sorunsuz zırhlı özelliklerle donatılmıştır. 460 L, piyasada bulunan çeşitli zırhlı araçların üreticisi Inkas tarafından tasarlandı ve yapıldı. LS 460, oldukça ağırdır fakat bir o kadar da güvenlidir. Motor, sekiz vitesli otomatik şanzıman ile 389 beygir gücü üretmektedir. Orijinal Lexus, bomba patlamalarına dayanabilir bir özelliğe sahip.

Dünyanın en pahalı 10 zırhlı aracı - Page 3

BMW 750Li Sedan

340.000 Dolar
750Li Sedan’ı, daha güvenli yapabilmek için yapımında yüzlerce kilo balistik çelik kullanılmıştır. Aracın motoru 400 beygir gücündedir. Birçok zırhlı sedan, maliyetleri kısmak için sadece arka koltuk veya ana yolcu bölmesini güvenli hale getirir. Ancak 750Li tüm araç bölmesini korur ve ön koltukta oturan yolcu ve sürücünün güvenli olmasını sağlar. 750Li’de radyatör, ön çamurluklar ve yakıt deposunun zırhlı olmasına ek olarak egzoz borusu dahi zırhlı hale getirilmiştir.

Dünyanın en pahalı 10 zırhlı aracı - Page 4

Cadillac Escalade ESV

350.000 Dolar
Cadillac Escalade ESV, Becker Otomotiv Tasarım tarafından tasarlandı ve lüks olabilmesi için hiçbir masraftan kaçınılmadı. Aracın içinde deri döşeme, ahşap döşeme, ofis ekipmanları ve büyük lcd ekranlar bulunmaktadır. ESV, ekstra güçlü şase kullanılarak sıfırdan tasarlanmıştır. Becker, kurşungeçirmez çelik ve 40mm cam ile oldukça iyi koruma sağlar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.