Otomobil

Dyson elektrikli otomobil projesini iptal etti

İngiltere merkezli süpürge ve benzeri teknolojik cihazlar üreten Dyson, elektrikli otomobil projesini sonlandırdığını açıkladı.

Dyson elektrikli otomobil projesini iptal etti

Geçtiğimiz yıllarda elektrikli otomobil üreteceğini açıklayan Dyson, bu projesini sonlandırdığını duyurdu. Bu proje için İngiltere'de 500 kişilik bir ekip kuran şirket, yaptığı çalışmaların ticari kaygıları nedeniyle sonlandırıldığını açıkladı.

Dyson elektrikli otomobil projesini iptal etti

Elektrikli araç için İngiltere'de test merkezi ve pist kuran şirket aynı zamanda 2021 yılında Singapur'da bir fabrika açacağını da duyurmuştu. Geçen yıl aracın prototip çizimlerini de paylaşan şirketin kurucusu ve CEO'su James Dyson böyle bir durumu kabullenmenin zor olduğunun da altını çizdi.

Günümüzde otomobil sektörü dışındaki birçok firma elektrikli otomobil üretimi ile ilgileniyor. Ancak bu işi ticari olarak ürün haline dönüştürebilen ender markalardan biri Tesla. Dyson da özellikle süpürge motorları konusundaki tecrübesini bu alana aktarmayı hedeflemişti. Ancak görünen o ki bu konuda başaralı olamadı.

Yorumlar
orkun
elektrikli otomobilleri çok merak ediyorum peugeot 3008in elektriklisine de hyaır demem tabi :D
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.