Ehliyetsiz kullanılabilen uçan otomobil geliyor! İşte fiyatı... - Page 1

“Hava yolculuğunun geleceği” olarak tanıtılan ve bir uçan otomobil olarak lanse edilen Jetson One, saatte 100 kilometre hızla seyahat edebiliyor ve Tesla bataryaları sayesinde 20 dakikaya kadar havada kalabiliyor. 

Ehliyetsiz kullanılabilen uçan otomobil geliyor! İşte fiyatı... - Page 2

ABD düzenlemeleri sayesinde uçmak için ehliyet gerektirmiyor. Kulağa inanılmaz gibi gelse de, pilot lisansı ve hatta sürücü belgesi olmadan tek kişilik bir uçan otomobilde dolaşabilirsiniz.

Ehliyetsiz kullanılabilen uçan otomobil geliyor! İşte fiyatı... - Page 3

Lisans gerektirmiyor
eVTOL, Jetson One uçan otomobil, etkileyici bir şekilde sadece 86 kilogram ağırlığında olmasıyla ultra hafif bir uçak olarak sınıflandırılmış. Ultra hafif uçakların çalıştırılması için herhangi bir lisans gerekmediğinden dolayı, bu uçan otomobilin kullanımı çok daha fazla kişiye açık olacakken, gökyüzünde oldukça ürkütücü bir manzara oluşturabilecek gibi gözüküyor. Zira basit bir drone uçururken bile insanların neler yapabildiğini görmüş bir nesiliz..

Ehliyetsiz kullanılabilen uçan otomobil geliyor! İşte fiyatı... - Page 4

Bu uçakların hiçbirinin kentsel alanların yakınında ve kesinlikle havaalanlarının yakınında çalıştırılamayacağını garanti ediyor, bu nedenle uçan otomobilin kullanım durumları şimdilik sınırlı olabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.