Dünyanın en prestijli otomobil markaları arasında yer alan Rolls-Royce, her ne kadar tasarımında geçmişinden taviz vermese de, teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor ve yarıştan geri kalmıyor.

Uzun süredir Rolls-Royce tarafından alternatif yakıtlar üzerinde çalışmalar yapıldığı biliniyordu. Özellikle 2011 yılında ilk kez detayları paylaşılan 102EX konsepti de markanın bu konudaki ısrarının örneği olarak sürekli gündemdeki yerini korudu.

İngiliz üreticinin ilk elektrikli otomobili merakla beklenirken, marka yöneticileri henüz yeterli menzil mesafesinin yakalanamaması ve uzun şarj süreleri nedeniyle projeyi birkaç kez ertelediler. Her ne kadar seri üretim planı ertelense de konsept üzerindeki geliştirmeler devam etti.

Frankfurt Otomobil Fuarı'nda marka elektrikli araç konusunda geldikleri noktayı açıklarken, marka yöneticileri Rolls-Royce logosu altında bir elektrikli araç hedefine yaklaştıklarını bildirdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.