Elektrikli araçları şarj etme yöntemi seviye atlıyor! - Page 1

Bir elektrikli arabayı halka açık yerlerde şarj etmek baş belası olabilir. Aslında, benzin doldurmaktan daha zor değil, ancak tanımadığınız bir şarj noktasında şarj ederseniz belki sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Elektrikli araçları şarj etme yöntemi seviye atlıyor! - Page 2

Güvenli şarj cihazları ağını şu anda yalnızca Tesla araçları ve Supercharger sunuyor. Supercharger ile sürücüler kredi kartları veya telefon uygulamaları sayesinde endişelenmeden şarj işlemini takıp edebiliyorlar.


EVgo'da Autocharge+ adlı benzer bir özellik duyurdu. Uyumlu EV'ler yalnızca prize takılarak saniyeler içinde şarj olabiliyor. Bu yeni sistem, Tesla sahibi olmayan araçların da hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlıyor.

Elektrikli araçları şarj etme yöntemi seviye atlıyor! - Page 3

Bu yeni özellik aslında biraz tanıdık geliyor zira EVgo bunu 2023 Cadillac Lyriq ve bazı General Motors araçlarında çalışan Plug and Charge adlı bir sistemle denemişti.

Elektrikli araçları şarj etme yöntemi seviye atlıyor! - Page 4

Ancak Autocharge+ çok daha kapsamlı ve Chevrolet Bolt, Ford Mustang Mach-E, Ford F-150 Lightning, Genesis GV60, GMC Hummer EV, Hyundai Ioniq Electric, Hyundai Kona Electric, Hyundai Ioniq 5, Kia Niro Electric, Kia EV6, Mercedes-Benz EQS, Polestar 2, Subaru Solterra, Toyota bZ4x ve Volvo XC40 Recharge gibi çoğu CCS EV ile çalışıyor.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.