Otomobil

Elektrikli Cupra Born tanıtıldı!

Seat modellerini daha sportif hale getiren bir birim olmaktan çıkıp kendi başına marka haline gelen Cupra, ilk tamamen elektrikli modeliyle karşımızda.

Elektrikli Cupra Born tanıtıldı! - Page 1

Cupra Born adı verilen model, farklı motor gücü ve batarya seçenekleri farklı amaçları karşılamayı planlıyor.

Genel tasarıma baktığımız zaman Cupra Born'un Volkswagen ID.3'ün kardeş modeli olduğu bariz bir şekilde belli oluyor. Dikkatli baktığınız zaman iki model arasındaki benzerlikler görülebiliyor fakar Cupra Born, kardeşine göre daha agresif bir tasarıma sahip. Düşük ön profil, kaslı bir ön kaput, kızgın bakışlı farlar ve oldukça geniş bir merkez hava girişine sahip olmasu Cupra Born'un kendi karakterini oluşturmasına yardımcı oluyor. 

Cupra Born'un arka tarafına bakacak olursak bizi burada geniş bir spoyler ve boydan boya uzanan LED stop ışıkları karşılıyor. Arka difüzörde ve marşpiyellerde kanat ve yüzgeç benzeri parçalar da karşımıza çıkıyor ki Cupra bunların sadece görsel amaçlı değil aerodinami açısından fonksiyonel detaylar olduğunun altını çiziyor. Born, boyutları 18 ila 20 inç arasında değişen 6 farklı jant seçeneğine sahip.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.