Otomobil

Elektrikli Peugeot e-308 sektörün yakışıklısı!

Kendi segmentinin en yakışıklısı ve tasarımı ile dikkatleri üzerine toplayan yeni elektrikli Peugeot 308, yakın zamanda satışa sunulacak.

Elektrikli Peugeot e-308 sektörün yakışıklısı! - Page 1

Peugeot, şimdiye kadar yeni 308'in elektrikli bir versiyonunun gelişini hiçbir zaman onaylamamıştı ama olmayacağını da söylememişti. Peugeot Ürün Direktörü Jerôme Micheron ile yapılan bir röportaja dayanarak, 2023'te tamamen elektrikli bir 308'in satışa sunulacağını bildirdi. Bu sürüm Peugeot'nun mevcut adlandırma stratejisine göre e-308 olarak adlandırılacak.

Yeni Peugeot 308, yeni DS 4 ve bu yıl piyasaya sürülecek yeni Opel Astra gibi, EMP2 platformunun daha da geliştirilmesine dayanıyor. Bu EMP2 platformu diğer birçok Stellantis ürününden zaten biliniyor, ancak yeni nesil C segmenterlerinin yarısından fazlası revize edildi.

"E-versiyonlar 208 ve 2008'i sınıflarında en çok satan modeller arasına alıyor. Satılan her on araçtan biri zaten tamamen elektrikli ve bu sayı gün geçtikçe artıyor.

Yeni Elektrikli Peugeot e-308

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.