Elektrikli Renault Toros için Türkiye fiyatı belli oldu! Kasım’da yollarda! - Page 1

Elektrikli otomobillere dönüşüm konusunda oldukça iddialı adımlar atan Renault, 2023 yılına hızlı bir şekilde girdi. 2023 yılında Renault R5 başta olmak üzere Renault Toros yani R12 ve Renault R9 modellerini de satışa sunmayı planlayan Fransız otomobil devi şimdiden rotasını çizmiş durumda.

Elektrikli Renault Toros için Türkiye fiyatı belli oldu! Kasım’da yollarda! - Page 2

Klasikleşen modellerini elektrikli motor seçeneği ile donatarak yeniden satışa sunan Renault, şu sıralar birkaç farklı model üzerinde çalışıyor. Renault’un çalıştığı modeller arasında R2, R9 ve R12 bulunuyor.

Elektrikli Renault Toros için Türkiye fiyatı belli oldu! Kasım’da yollarda! - Page 3

Fransız otomobil devi hali hazırda pek çok pazarda elektrikli formdaki otomobillerini satışa sunmuş değil. Basit bir örnek verecek olursak, şu anda Türkiye’de yalnızca Zoe satılmakta. Fakat 2023 ile birlikte bu durum büyük oranda değişecek.

Elektrikli Renault Toros için Türkiye fiyatı belli oldu! Kasım’da yollarda! - Page 4

Fransa kaynaklı sızdırılan bilgilere göre Renault, Zoe modelini rafa kaldırmaya hazırlanıyor. Zoe’nin yerine gelecek olan pek çok alternatif söz konusu. Renault bu noktada nabza göre şerbet vermeye hazırlanıyor. Yani ülke bazlı model stratejisine gidilecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.