Otomobil

Elon Musk: Apple Car artık bir sır değil!

Elon Musk Apple Car ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Elon Musk: Apple Car artık bir sır değil!

Güney Afrika asıllı Amerikalı mucit ve girişimci Elon Musk,  SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın (orijinali X.com) kurucu ortağıdır. SpaceX’te CEO ve baş tasarımcı; Tesla Motors’da başkan, CEO ve ürün mimarı olarak görev yapmaktadır. Musk aynı zamanda SolarCity’nin de başkanıdır.

Apple'ın uzun süredir araba projesi üzerinde çalıştığı biliniyor ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk'ta konuyla ilgili BBC'ye bir röportaj verdi. Dünyanın en iyi ve güvenlikle elektrik aracı üreticisi Tesla'nın patronu Musk Apple'ın elektrikli araç işine girmesini olumlu görüyor ama almaları gereken ço ciddi bir yol olduğunun da altını çiziyor. 

1452582977_-pple-araba-640x360.jpg

1000 kişilik mühendis ekibi ile çalışmalarına başlayan Apple'ın Car projesini 2019'da pazara sunacağını belirten Musk, 3 yıl içinde elektrikli araçların ciddi bir gelişim göstereceğini belirtiyor. Buradan da çıkarttığımız sonuç şu oluyor. Elon Musk, Apple'ın geliştirmesi gereken ve bunun endüstriyel bir hale gelmesi için çok çalışması gerektiğini dile getiriyor. Bunu Tesla'sız yapmanın imkansızlığının da altını çizmeye çalışan Musk'ın ve Apple'ın nasıl bir planı olduğunu birkaç yıl içinde göreceğiz...

Volkan MANAV


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.