Otomobil

Elon Musk önce Apple eleştirdi, ardından Apple'ın gönlünü aldı

Elon Musk'tan Apple'a sert eleştiriler geldi.


Tesla (Elektrikli araç ve elektrikli araç motor parçaları tasarlayan ünlü şirket) CEO’su Elon Musk elektrikli araçların geleceğini tartışmak için şu an Almanya’da. Popüler CEO’nun Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt’a verdiği röportaj kısa süre içerisinde gündemin önemli konularından biri oldu.

Elon Musk röportajda birçok şirketin gıptayla baktığı 760 milyar dolar piyasa değeri olan Apple’a verdi veriştirdi. “Apple’ın elektrikli araba çalışmaları sizi endişelendirmiyor mu?” şeklinde yöneltilen soruya başarılı CEO sert yanıtlar verdi.

Elon Musk ilk olarak Apple’ın işten çıkardıkları yani Tesla’da yapamayan mühendisleri işe aldığını ifade ederek Apple’ı “Tesla Mezarlığına” benzetti.

1444460423_elon-musk-tesla-model-s.jpg

Musk ayrıca Apple’ın elektrikli araba çalışmalarını olumlu bulduğunu ancak araba üretiminin telefon ve akıllı saatten daha karmaşık olduğunu ifade etti. Musk, “Gidip Foxconn’a bana bir otomobil yap diyemezsiniz” şeklinde açıklamasıyla Apple’a ciddi bir göndermede daha bulundu.

Elon Musk sert eleştirilerin ardından Apple’ a yönelik açıklamalarını bu defa Twitter aracılığıyla sürdürdü. Musk sosyal medya aracığıyla yaptığı açıklamalarda bu defa Apple’ı övdü.

Elon Musk ilk tweet’inde Apple’dan nefret etmediğini, Apple ürünlerini sevdiğini ve Apple’ın yetenekli insanların yer aldığı büyük bir şirket olduğunu ifade etti. Bir diğer tweet’te ise Jony ve ekibinin Apple Watch akıllı saatte iyi bir iş çıkardığını ancak işlevsellin henüz ilgi uyandırmadığını, belki üçüncü sürümde olabileceğini belirtti.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.