Elon Musk Twitter'ı aldı ama Tesla elden gidiyor!

Dünyanın en zengin insanı unvanını Bernard Arnault’a kaptıran Elon Musk, şimdi de Tesla hisselerini elden çıkartmak zorunda kalıyor.

Elon Musk Twitter'ı aldı ama Tesla elden gidiyor!

Elon Musk, son zamanlarda sadece Twitter ile gündeme gelir oldu. Ancak ne tuhaftır ki ünlü milyarderin popülaritesini arttırmak ve zenginliğine zenginlik katmak için giriştiği bu serüven şimdilik tam bir kabusa dönüşmüş durumda. Twitter’daki psikolojik hakimiyetini her geçen gün biraz daha kaybetmeye başlayan ve yaptığı her hamle tartışılır hale gelen Elon Musk, Twitter’in gelir kayıplarını da engellemeyi başaramıyor.

Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında alan ancak bu ödemenin bir kısmı için yüklü miktarda kredi kullanan ünlü milyarder, söz konusu borçlarını ödeyebilmek için Twitter gelirlerine güveniyordu. Ancak Twitter’ın bu konuda kendisine katkıda bulunmaması üzerine harekete geçen Elon Musk, çareyi Tesla hisselerini satmakta buluyor.

Elon Musk Twitter'ı aldı ama Tesla elden gidiyor!

Nisan ayında gerçekleştirdiği yaklaşık 8,5 milyar dolarlık Tesla hissesi satışı sonrası bu satışın son olacağını söyleyen Elon Musk, bu sözünü tutamamış ve Nisan ayından sonra toplam değeri 10 milyar doları aşan 2 satış daha gerçekleştirmişti. Bununla birlikte dün açıklanan 3,58 milyar dolarlık son satış, ipin ucunun kaçtığını gösteriyor olabilir.

Elbette ki bu satışın Twitter borçlarını ödemek için gerçekleşmiş olması kuvvetle muhtemel. Ancak Twitter’ı elde tutabilmek için Tesla’yı tehlikeye atan Elon Musk’ın bu hamlesi, ünlü otomotiv devinin değerinin son 2 yılın en düşük seviyelerine gerilemesine neden oldu.