Q50 Eau Rouge, Infiniti’nin yüksek versiyonlu Q50 premium spor sedanına ilişkin vizyonunu ifade eden bir konsept araç olarak ön plana çıkıyor. Özel aerodinamik karbon fiber gövdeye sahip olan Q50 Eau Rouge, daha alçak ve daha geniş bir yapıya sahip; böylece daha gerçekçi bir yol duruşu sergiliyor.

Q50 Eau Rouge; motor sporlarının zirvesindeki rekabetten doğdu ve başarılı Infiniti Red Bull RB9 F1 yarış aracının parçalarını yansıtıyor. Gövde panellerinin neredeyse her biri Q50 Eau Rouge’a özel olarak tasarlandı. Sadece ön kapılar ve tavan direklerinin yay kısmı standart parça olarak korundu.

Yeni ön ve arka çamurluklar, Q50’nin hâlihazırda geniş omuzlu olan duruşunu 20 mm uzatıyor; daha geniş bagaj kapağı spoyleri ise hava basıncı bastırma kuvveti yaratıyor. Bu dinamik genişliğin tümü, özel kırmızı boya kaplamayla çevrelendi. Q50’nin üretim modelinin parlak krom ayrıntılarının yerini alan koyu krom ayrıntı, Q50 Eau Rouge’un atletik fiziği üzerinde boyayı çevreliyor ve konseptin duruşunu önemli ölçüde koyulaştırıyor.

Q50’nin çift kemerli ön ızgarası da, tıpkı cam çerçeve, kapı kolları ve bagaj kapağını vurgulayacak şekilde koyu krom mat boyaya sahip. Kıvrımlı kaporta, Q50 Eau Rouge’nin kapasitesinin ve amacının ifadesi olarak çift havalandırmalı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.